News Portal

नेपालमा मनसुनी वर्षा सक्रिय : यस्तो छ आजदेखि ३ दिन सम्मको मौसम ?

मोटिभेटन्यूज संवाददाता
१९८३ पटक

काठमाडौं- मनसुन सक्रिय भएसँगै नियमित वर्षा हुन थालेको छ । आज (मंगलबार) पनि देशभरका विभिन्न भागमा हल्का, मध्यम र भारी वर्षा हुने सम्भावना रहेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । महाशाखाका अनुसार देशको मध्य र पश्चिमी भूभागहरुमा आंशिकदेखि सामान्य बदलि तथा पूर्वी भूभागमा सामान्य बदलि भइ पुर्वका केहि स्थानमा भारी वर्षा हुने सम्भावना देखाएको छ ।

त्यस्तै भोलि बुधबार पनि देशैभरि सामान्य बदलि भइ देशका धेरैजसो स्थानहरुमा हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाको पूर्वानुमान छ ।

महाशाखाले अनुमान गरेको ३ दिनको मौसमी विवरण यस्तो छ :

असार १० गते (मंगलबार)

दिउँसोः देशको मध्य र पश्चिमी भूभागहरुमा आंशिक देखि सामान्य बदलि तथा पूर्वी भूभागमा सामान्य बदलि भइ पुर्वका केहि स्थानहरुमा साथै मध्य तथा पश्चिमका थोरै स्थानहरुमा हल्का देखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ। पूर्वी भेगका एक वा दुई स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना पनि देखिन्छ ।

राति: देशको मध्य भूभागमा आंशिक देखि सामान्य बदलि तथा पूर्वी र पश्चिमका भूभागमा सामान्य बदलि भइ पुर्व र पश्चिमका केहि स्थानहरुमा साथै मध्यका थोरै स्थानहरुमा हल्का देखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ। पूर्वी भेगका एक वा दुई स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना पनि देखिन्छ ।

असार ११ गते (बुधबार)

दिउँसोः देशैभरि सामान्य बदलि भइ देशका धेरैजसो स्थानहरुमा हल्का देखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ। पुर्बि भूभागका एक दुई स्थानहरुमा भारि वर्षाको संभावना छ । पूर्वी भेगका एक वा दुई स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना पनि देखिन्छ ।

राति: देशको मध्य र पुर्वी भूभागमा सामान्य बदलि तथा पश्चिमि भूभागमा आंशिक देखि सामान्य बदलि भइ पुर्व र मध्यका धेरै स्थानहरुमा साथै पश्चिमका थोरै स्थानहरुमा वर्षाको सम्भावना रहेको छ। पुर्बि भूभागका एक दुई स्थानहरुमा भारि वर्षाको संभावना छ ।

असार १२ गते (बिहिबार)

दिउँसोः देशैभरि सामान्य बदलि भइ देशका धेरैजसो स्थानहरुमा वर्षाको सम्भावना रहेको छ। पश्चिमी भूभागका एक दुई स्थानहरुमा भारि वर्षाको संभावना छ ।

राति: देशैभरि सामान्य बदलि भइ पुर्व र मध्यका धेरै स्थानहरुमा साथै पश्चिमका थोरै स्थानहरुमा वर्षाको सम्भावना रहेको छ।

२०७६ असार १० गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्