News Portal

भारतले लिपुलेकमा सडक बनाएको घटनामा नेपालले मुख खोल्यो (विज्ञप्तिसहित)

मोटिभेटन्यूज संवाददाता
११६ पटक

काठमाडौं – भारतले नेपाली भूभागमा सडक बनाएको घरना प्रति नेपालले आपक्ति जनाएको छ । लिपुलेक हुँदै मानसरोबर जाने सडक बनाएकोमा नेपाल सरकारलाई दुःखित तुल्याएको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।

तिब्बतमा रहेको कैलाश मानसरोवर यात्राका लागि उत्तराखण्डस्थित धार्चुला क्षेत्रको पिथौरागढबाट नेपालको दार्चुलाको गुन्जी क्षेत्रबाट लिपुलेक पुग्ने लिंक रोडको भारतले शुक्रबार उद्घाटन गरेको थियो । यसको नेपालमा विरोध भइरहेको छ ।

परराष्ट्र मन्त्रालयले शनिबार विज्ञप्ति जारी गर्दै नेपाली भूभागमा सडक बनाएकोमा आपत्ति जनाएको छ । सुगौली सन्धिअनुसार लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकसहित काली (महाकाली) नदीको पूर्वक्षेत्र नेपाली भूभाग भएको प्रष्ट भएको र पछिल्लो पटक भारतले जारी गरेको नक्साका सम्बन्धमा पठाएको कूटनीतिक नोटमा समेत त्यसलाई उल्लेख गरिएको मन्त्रालयले बताएको छ ।

२०७७ बैशाख २७ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्