News Portal

यू–१९ एसिया कप : समुह चरणको अन्तिम खेलमा युएई विरुद्ध नेपालको सनसनीपूर्ण जित

मोटिभेटन्यूज संवाददाताकाठमाडौं
२४९ पटक
काठमाडौं

यू–१९ एसिया कप २०१८ मा समुह चरणको अन्तिम खेलमा नेपाली युवा टोलीले युएईको युवा टोलीलाई सनसनीपूर्ण प्रदर्शन गर्दै ३ विकेटले हराएको छ ।

विशाल लक्ष्य बनाउने क्रममा युएईका ओपनरहरु फहाद नवाज र अंशले २७.३ ओभरमा १५९ रनको साझेदारी गरेका थिए । यसरी सफल साझेदारी गर्ने क्रममा यि दुईले नेपाली बलरहरुलाई हैरान पारेका थिए । खेलको २८ औं ओभरमा नन्दन यादवले यो साझेदारी तोडेपछि नेपाली बलरहरुले बिस्तारै विकेट लिन थालेका थिए ।

बलिङतर्फ नेपालको लागि पवन शर्राफले १० ओभरमा ४३ रन दिंदै २ विकेट लिए । त्यस्तै नन्दन यादव र रसिद खानले पनि २ विकेट नै लिएभने सागर ढकाल र सूर्य तामाङले समान १ विकेट लिए ।

विशाल विजय लक्ष्य सफलता पूर्वक पछ्याएको नेपालले खेलको चौथो ओभरमा ओपनर तृत दासलाई गुमाएको थियो । दोश्रो विकेटको लागि ३० रनको साझेदारी भएपनि खेलको आठौं ओभरमा २ विकेट गुमाएपछि नेपाललाई दबाव परिसकेको थियो ।

लक्ष्य विशाल भएकोले नेपाली खेलाडिहरुले रन रेट भने उच्च नै कायम गरेका थिए । तेश्रो विकेटको लागि आसिफ शेख र सन्दीप जोराबिच ५९ रनको साझेदारी भएपछि नेपालले खेलमा लय पाएको थियो ।

उक्त साझेदारी पश्चात सन्दीप जोराले चौथो विकेटको लागि रोहित पौडेलसँग साझेदारी गर्न थालेपछि नेपालको जित सम्भव देखिन थालेको थियो । सन्दीपले अर्धशतक पुरा गरि आउट भएपछि रोहितले नेपाली ब्याटिङको कमान्ड सम्हालेका थिए । त्यसपछि पवन शर्राफ, कमल सिंह ऐरी र रसिद खानसँग ब्याटिङ गर्दै नेपालको स्कोरलाई युएइकै जतिनै अर्थात् २६८ रन बनाएपछि रोहित आउट भएका थिए । विजय रन प्रहार गर्न चुकेपनि यो खेलको नायक रोहित नै भए ।

खेलको ४९.२ औं ओभरमा रसिद खानले छक्का प्रहार गर्दै कुल २७४ रन बनाउँदै नेपालको जितलाई औपचारिकता दिएसँगै नेपालले इतिहासकै सबैभन्दा ठुलो लक्ष्य पुरा ग¥यो ।

२०७५ असोज १६ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्