News Portal

यस्तो छ आजको पञ्चाङ्ग र राशिफल

मोटिभेटन्यूज संवाददाताकाठमाडौं
५७१ पटक
काठमाडौं

 

कार्तिक १३, काठमाडाैं – पञ्चाङ्ग : वि.सं. २०७५ साल कात्तिक १३ गते। मंगलबार। इश्वी सन् २०१८ अक्टोबर ३० तारिख। शकसंवत् १९४०। विरोधकृत् संवत्सर। दक्षिणायन। शरद ऋतु। नेपाल संवत् ११३८ कौलागा। कार्तिक कृष्णपक्ष। तिथि– षष्ठी, १४:१७ बजेउप्रान्त सप्तमी। नक्षत्र– आर्द्रा, ७:११ बजेदेखि पुनर्वशु, २९:३८ बजेउप्रान्त तिष्य। योग– सिद्ध, १९:५५ बजेउप्रान्त साध्य। करण– वणिज, १४:१७ बजेदेखि भद्रा, २५:०९ बजेउप्रान्त वव। आनन्दादिमा चर योग। चन्द्रराशि– मिथुन, २४:०२ बजेउप्रान्त कर्कट। काठमाडौंमा सूर्योदय– ६:१४ बजे, सूर्यास्त– १७:२० बजे र दिनमान २७ घडी ४५ पला। १४:१७ बजेदेखि त्रिपुष्कर योग २९:३८ बजेसम्म।

मेष– काममा सोचेजस्तै सफलता मिल्नुका साथै उन्नति गर्ने अवसर प्राप्त हुने योग छ ।

वृष– कामममा जोश जाङर आउनुका साथै आर्थिक एवम समाजिक लाभ मिल्ने छ ।

मिथुन– अधिकार र प्रतिष्ठा जोगाउन सफल भइनेछ । बिस्तारै कामहरु बन्न थाल्ने छन् ।

कर्कट– कामकै पछी लागे पनि कुन काम गर्ने निर्णय गर्न सकिने छैन ।

सिंह– सोचे अनुसार काम बन्न कठिन छ । नयाँ लुूगा र मीठ खाजाको आनन्द पनि मिल्नेछ ।

कन्या– आर्थिक कार्य फलदाई हुनुका साथै पारिवारिक सुख मिल्ने छ

तुला– पैतृक सम्पतीबाट लाभ हुनुका सथै धर्मिक कार्यमा सम्लग्न हुने समय छ ।

वृश्चिक– शरिरीक तथा मानसिक आलस्यता बढ्नेछ झै भगडा हुने दिन छ ।

धनु– हानी नै नगरे पनि काममा बाधा दिनेले खासै प्रगती हुन दिदैनन ।

मकर– दाम्पत्य जीवन सुखद एवं समृद्ध बन्ने देखिन्छ । पर्यटकीय स्थल, तीर्थ वा मन्दिरको भ्रमण हुनसक्छ ।

कुम्भ– पारिवारिक समस्याको समाधान हुने देखिन्छ । महत्वपूर्ण कार्यमा सफलता पाउन सकिनेछ ।

मीन– सन्तानबाट खोजे जस्तो सहयोग नपाउदा केहि पीडा होला ।

13 गते को बिशेष काम गर्ने राम्रो समय बिहान 10:15 देखि 11:15 सम्म छ, यो समय गुरु होराको हो र केहि लाभ बेला, केहि अमृत बेला र केहि अभिजित मुहूर्तको पनि पर्छ । ज्योतिष शास्त्रमा यी होरा, बेला, मुहुर्तहरु सबै शुभ कामका लागि राम्रो मानिन्छन ।

13 गते राहु काल दिउँसो 02:32 देखि 03:54 सम्म छ । यो समयमा बिशेष सावधानी अपनाउनु होला । राहु कालमा सुरु गरिएका पूजा पाठ आदि, शुभकामले कुनै फल दिदैन र व्यवशाहिक वा सामाजिक कामले पछी सम्म बाधा दिन्छ, मुद्दा मामिला हुन सक्छ, विवाद उत्पन्न हुन सक्छ भनि ज्योतिष शास्त्रमा बताईएको छ ।

13 गते काजु गुंड यी वस्तु वा यीबाट बनेका खाने कुरा खाएमा दिमाग सृजनशील बन्छ, गर्भवती महिलाको सन्तान तन्दुरुस्त जन्मन्छ, यात्रामा गए यात्रामा हुने दिशा शूल, वार शुल, तिथि शुल, नक्षत्र शुल आदि कुराको दोष कम हुन्छ । शूल भनेको तपाई आज यात्रामा जाने दिशा पट्टि कुनै दुर्घटनाको सम्भावना भएमा त्यो शूल संग सम्बन्धित दोष रहदैन सोचेको राम्रो काम अवस्य बन्नेछ ।

13 गते कुनै बिशेष यात्रामा निस्कदा केहि पूर्व वा दक्षिण दिशाबाट यात्रा सुरु गर्नु भए राम्रो हुनेछ । घरबाट केहि बेर त्यो दिशा जानु त्यहाँ मन्दिर भए दाहिने परिक्रमा गर्नु अनि यात्रामा जानु त्यो नभए पूजित बिरुवा तुलसी, बर पिपल वा अन्य कुनै बिरुवामा पनि हाल्नु अनि यात्रामा जानु त्यो नभए माग्ने मान्छे वा साना केटाकेटीलाई केहि खानेकुरा खान दिएर खुशी बनाइ यात्रामा जान सके यात्रामा हुने अपशकुनहरु जस्तै बिरालोले बाटो काट्नु, जुत्ता चप्पल उल्टा देखिनु आदी कुराको दोष कम हुन्छ यात्रा अवस्य सफल हुनेछ ।

13 गते का लागि सहित जुरेका कामहरु प्रतियोगिताको काम, भेद काम, अलग गर्ने काम, हतियार, मुगा, सुन–रातो बस्तुको काम, रक्तश्राप काम रगत बगाउने काम, जग्गा जमिनको काम,

हाम्रा सेवा सुविधाका बारेमा बुझ्न 9841405073 मा सम्पर्क गर्नु हाेला ।
ज्याेतिष विज्ञान अनुसन्धान केन्द्र, काठमाडाैं

२०७५ कात्तिक १३ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्