News Portal

विप्लव समुह प्रतिबन्धित भएसँगै सबै नेता भूमिगत

मोटिभेटन्यूज संवाददाताकाठमाडौं
३२४ पटक
काठमाडौं

फागुन २९ काठमाडौं – सरकारले प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा गरेसँगै अर्धभूमिगत रुपमा रहेका विप्लव समुहका नेताहरु भूमिगत भएका छन् । पूर्व नेकपा माओवादीका नेता तथा कार्यकर्ताहरुले सरकारले विप्लव समुहमाथि प्रतिबन्ध लगाउने हतारो गरेको भन्दै असन्तुष्टि जनाएका छन् । उक्त नेकपाका अध्यक्ष विप्लव लामो समयदेखि सार्वजनिक कार्यक्रममा समेत सहभागी भएका छैनन् ।

सरकारले नेक्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) माथि प्रतिबन्ध लगाएको छ । सर्वसाधारणको ज्याननै जाने गरी बम विस्फोटन र चन्दा मागेर त्रास सृजना गरेको भन्दै मंगलबार साँझ बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले सो समूहमाथि प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा गरेको हो ।

उक्त बैठकमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारले वार्तामा समेत बोलाउँदा नआएपछि सरकारले प्रतिबन्ध लगाउन परेको जानकारी गराउनु भएको एक मन्त्रीले जानकरी दिए । उनका अनुसार प्रधानमन्त्री ओलीले उक्त बैठकमा विप्लव समुहको गलत क्रियाकलाप बन्द गर्न कठोर कदम चाल्नुपर्ने अवस्था सृजना भएकाले सरकार चुप लागेर बस्न नहुने बताउनुभएको थियो ।

विप्लव समूहले आपराधिक कृयाकलाप गरेको, विकासका पूर्वाधारमाथि बम विस्फोट गराउने र व्यक्तिको शान्ति सुरक्षामाथि आक्रमण गर्ने कार्य गरेकाले सरकार प्रतिबन्ध लगाउने निष्कर्षमा पुगेको ती मन्त्रीको दावी थियो । मन्त्रिपरिषद् बैठकले विप्लव समूहका नामबाट अब कुनै गतिविधि गर्न नदिने गरी प्रतिबन्ध लगाएको हो ।

पछिल्लो समय प्रधानमन्त्री एवं नेकपाका अधयक्ष केपी शर्मा ओली, अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ विप्लव नेतृत्वको पार्टीसँग आक्रामक हुँदै आउनु भएको थियो । उक्त समूहप्रति आक्रमक भएको सरकार अन्ततः उक्त समूह आपराधिक भएको निष्कर्षमा पुगेको छ ।
नेपाल समाचारपत्रबाट

२०७५ फागुन २९ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्