News Portal

श्रीलंकामा भयानक बम विस्फोट अपडेटः २ सय ९० को मृत्यु, दुई दर्जन आक्रमणकारी प्रहरी फन्दामा

मोटिभेटन्यूज संवाददाताकाठमाडौं
१९५ पटक
काठमाडौं

काठमाडौँ । श्रीलङ्कामा आइतबार भएको शृङखलाबद्ध बम विस्फोटमा ज्यान गुमाउनेको संख्या २९० पुगेको छ । शृङखलाबद्ध बम विस्फोटमा अहिलेसम्म २ सय ९० जनाको मृत्यु भएको छ भने करिब पाँच सय जना घाइते भएका छन् । उक्त आक्रमणमा ३५ जना विदेशी नागरीकको पनि मृत्यु भएको बिबिसीले जनाएको छ ।

यो घटनामा २४ जनालाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको भएपनि सरकारले आक्रमणकारीको कुनै पनि पहिचान खुलाएको छैन् । सयैँको मृत्यु हुने गरी भएको शृङ्खलाबद्ध आक्रमणप्रति विश्वभरबाट निन्दा र विरोध भएको छ ।

आइतबार भएको श्रृंखलाबद्ध घटना्पछि करर्फ्यु लगाइएको थियो । तर सोमबार विहान उक्त कफ्र्यृ खुलाएको बिबिसीले बताएको छ । श्रीलंकाली सरकारले आइतबार भएको सिलसिलाबद्ध बम विस्फोटमा आत्मघाती समूहको हात रहेको जनाएको छ । यो घटनाको योजना विदेशमा बनाइएको श्रीलंकाली सरकारले दाबी गरेको छ ।

२०७६ बैशाख ९ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्