News Portal

धादिङको नौबिसे केन्द्रविन्दु भएर ५.२ म्याग्निच्युडको भुकम्प

मोटिभेटन्यूज संवाददाताकाठमाडौं
११५६ पटक
काठमाडौं

बैशाख ११ काडमाडौँ – धादिङको नौबिसे केन्द्रविन्दु भएर बुधबार बिहानै भूकम्प गएको छ । बिहान ६ बजेर २९ मिनेट जाँदा ५.२ म्याग्निच्युडको भूकम्प गएको राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले जनाएको छ । त्यसपछि फेरी ६- ४० मै सोहि ठाउँलाइ केन्द्र बनाएर ४.३  म्याग्निच्युडको भूकम्प गएको थियो।

भूकम्पले घरहरु हल्लिएका थिए । भूकम्पको धक्कापछि सर्वसाधारण घर बाहिर निस्किएका छन् ।

२०७२ साल बैशाख १२ गते गोरखाको बारपाक केन्द्र विन्दु बनाएर शक्तिशाली भूकम्प गएको थियो। त्यस समय करिब १० हजारले ज्यान गुमाएको थिए ।  गोरखाको वारपाक केन्द्रबिन्दु भएर भूकम्प गएको ४ वर्ष पूरा हुन लाग्दा समेत पराकम्प जाने क्रम रोकिएको छैन । त्यस यता भूकम्पका पराकम्प निरन्तर गइरहेको छ।

बिस्तृत बिवरण आउन बाँकी।

२०७६ बैशाख ११ गते प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस्